Hakkımızda

FARKIMIZIN FARKI…
 
Sektöre yıllarını vermiş bir uygulayıcı yapımcı olarak, oyunculukta altyapının ne kadar önemli olduğunu çok iyi biliyorum. Akademinin açılma fikri de, oyunculuk eğitimi vererek sektörümüze yeni yüzler kazandırmanın yanı sıra, sektörün dinamiklerini öğreterek  gerekli alt yapıyı oluşturan bir sistem kurmak amacı üzerine kurgulandı. Ve 2014 yılında Tümay Özokur Akademi, her zaman yanlarında olmaktan keyif aldığım gençlere, bu kez bir eğitim kurumu olarak kapılarını açtı. 
 
Bilinçli bir oyuncunun sahip olması gereken tüm değerler akademimizin farkını oluşturmaktadır. İyi oyuncu olmak, sadece yetenekli olmaktan öte, Müşfik Kenter hocamızın dediği ve benim kitabımın da sloganı olan “iyi insan” olmayı esas almakla başlar… Bilmediğimiz her şey bizi korkutur. Korkmamak için öğrenmeliyiz. İşte bu sebeple, akademimiz hem oyunculuğu hem de bir oyuncunun bilmesi gereken tüm detayları oyuncu adayına anlatmak üzerine kurgulanmıştır. Sektöre donanımlı, farkındalığı yüksek, çözümlerini ve sorumluluklarını bilen, akademide kazandığı tecrübelerin farkını fark ettirecek,  kaliteli oyuncu adaylarını sektöre kazandırabilmeyi hedeflemektedir. Yıllardır bu sektöre emek veriyorum. Şimdi de setlere bilinçli, donanımlı, ahlaklı ve yetenekli oyuncu adayları yetiştirerek, sektöre vefa borcumu ödeyeceğime inanıyorum.
 
Akademimiz birbirini tamamlayan dört farklı kurdan oluşmaktadır; 
 
I. KUR:  Meslek olarak oyuncu olmak isteyen hem de oyunculuğu bir hobi olarak yapmayı hedefleyen adaylar için temel oyunculuk programını içerir. 
 
II. KUR: Atölyelerden ve/veya kurumlardan eğitim almış, aldığı eğitimi donanımlı, bilinçli, farkındalıklı oyuncu adayı olabilmek için oyunculuğun yanı sıra sektöre dair bilgilerle donatılmış eğitim programlarını içerir. 
 
III. VE IV. KUR: İkinci kuru bitiren adaylarımız, üçüncü ve dördüncü kurlarda farklı teknikler öğrenerek kamera önü deneme çekimleri yapar ve öğrendiklerini pekiştirirler. Amacımız, mevcut teknikleri öğreterek içlerindeki oyuncuyu keşfetmeleri ve en doğru yöntemi kendileri ile buluşturabilmelerini sağlamaktır. 
 
Eğitimlerimizin içerisinde;  doğaçlama ve temel oyunculuk, diksiyon, ses ve nefes eğitimi,  içsel imaj dışsal tasarım, tanıtım filmini hazırlama, imaj yönetimi,  doğru fotoğraf ile özgeçmiş hazırlama, marka yönetimi, set adabı, sözleşme hakları, dövüş teknikleri ve daha birçok oyuncunun hayatına yön veren eğitim konuları mevcuttur. 
 
Ayrıca akademimize, yapımcı, yönetmen, senarist, genel koordinatör, uygulayıcı yapımcı, oyuncu, sanat yönetmeni ve sektörün daha birçok branşında adından başarılıyla bahsettiren dostlarımız konuk olarak destek vermektedir. Bugüne kadar her zaman yanımda olup beni destekledikleri için hepsine çok teşekkür ediyorum. 
 
Tümay Özokur Oyunculuk Akademisi olarak, her zaman sahip çıktığımız iki önemli değerle fark yaratmaya çalışıyoruz.  İlki “insanın şöhret olgusuyla değişen psikolojisi”;  bu sebeple kişisel gelişim eğitimlerine önem veriyoruz.  İkincisi ise ”sektörel etik değerlere sahip çıkmak”; bu vesileyle yıllarca biriktirdiğim tecrübelerimi aktarmayı da bir vefa borcu biliyorum. Ve sizleri her zaman olduğu gibi kariyer yolculuklarının başında, umut ve heyecan dolu, pırıl pırıl gençler ile tanıştırıyorum. 
 
Sevgi ve Saygılarımla
 
Tümay Özokur